Tadaah’s nieuwe platform
Beste PM’ers,
We begrijpen dat het nieuwe freelance-platform voor iedereen even wennen is. Daarom willen we graag een paar belangrijke punten en ontwikkelingen met jullie delen.
Waarom een nieuw platform?
De overstap naar een nieuw platform was noodzakelijk omdat de technologie van het vorige systeem verouderd was. Hierdoor konden we de continuïteit en veiligheid niet langer garanderen.
Wij zijn continu bezig met verbeteringen en nemen jullie feedback daarin mee. We hebben onze IT-afdeling opgeschaald om sneller verbeteringen door te voeren.
Daarnaast willen we ons platform en onze dienstverlening nog beter laten aansluiten op de behoeften van zowel freelancers als kinderopvangorganisaties. Daarom gaan we actiever in gesprek met gebruikers via klankbordgroepen, enquêtes en regelmatige feedbacksessies. Op deze manier kunnen we beter inspelen op jullie wensen en verbeteringen gerichter doorvoeren. Ook zullen we klanten en organisaties nauwer betrekken bij ontwikkelingen, zodat we gezamenlijk zorgen voor een soepel functionerend platform.
OPP & betalingen
Sinds 2 december maken we gebruik van OPP, een nieuw facturatie- en betaalsysteem. Dit betekent dat je facturen niet meer zelf hoeft op te stellen; het systeem genereert deze automatisch uit naam van jouw bedrijf op basis van de goedgekeurde uren. Organisaties kunnen alle facturen in hun portal inzien. Dit bespaart tijd, geeft inzicht in de betalingsstatus en stuurt automatisch herinneringen bij te late betalingen.
Elke vrijdag na 18.00 worden de facturen gegenereerd. Vanaf elke maandag staan deze klaar in de portal van de organisaties. Organisaties hanteren hun eigen betaaltermijn; meestal is dit 30 dagen. Organisaties kunnen uiteraard zelf bepalen om eerder te betalen dan de standaard 30 dagen. Zodra de organisatie de betaling heeft verricht, verdeelt OPP het bedrag onder de freelancers. De betaling wordt binnen 24 uur verwerkt, tenzij er een weekend tussen zit. Omdat de organisatie verantwoordelijk blijft voor de betaling, is het belangrijk dat zij via OPP betalen. Tadaah zit hier niet tussen; de betalingen gaan via OPP van organisatie direct naar freelancers. Lees meer over OPP.
In enkele gevallen werken organisaties buiten OPP om, dan betaalt de organisatie je rechtstreeks. Het is niet mogelijk om voor individuele freelancers om OPP uit te zetten.
Zelf eigen facturen sturen wanneer je via Tadaah werkt is niet toegestaan vanuit de gebruiksvoorwaarden van het platform, omdat dit heel onoverzichtelijk wordt voor organisaties en leidt tot fouten die wij niet kunnen herstellen. Er is daarom besloten om eenduidig facturen te genereren vanuit het platform, en met behulp van OPP de freelancers uit te betalen.
Waarom is er vertraging in betalingen?
Sommige organisaties hebben moeite met het verwerken van betalingen via het nieuwe platform. Dit kan komen doordat ze niet bekend waren met OPP, problemen hadden met het proces of niet wilden overstappen. Wij ondersteunen deze organisaties actief, nemen contact met hen op en bieden alternatieve oplossingen aan. We verwachten dat de meeste betalingsachterstanden eind volgende week (24 januari) zijn opgelost.
Wij willen tevens onze excuses aanbieden als je hinder hebt ondervonden door late betalingen of problemen met de werking van het platform. We begrijpen dat dit frustrerend kan zijn en werken continu aan verbeteringen om dit op te lossen. Hiervoor hebben we extra capaciteit ingezet om de dienstverlening te optimaliseren en toekomstige betalingsproblemen te minimaliseren.
Welke organisaties zijn bezig met betalingen?
Momenteel zijn we in contact met verschillende organisaties om de betalingen af te ronden. Kinderopvang Morgen, IJsterk, Kindergarden, SKA Kinderopvang, Op Stoom, Kinderopvang Dichtbij, De Lange Keizer, To Be Kind en Stichting Kindercentrum Watergraafsmeer Amsterdam zijn bezig met het uitbetalen van openstaande facturen. Daarnaast werken we aan een oplossing voor Babylou (waaronder BLOS), Go Kinderopvang, SKBNM, Samenwerkende Kinderopvang B.V., Norlandia, Bink Kinderopvang, Kinderopvang Mundo, Mirakel, Solidoe en Welschap. Voor deze organisaties verwachten we dat de betalingen binnen vijf tot zeven werkdagen worden afgerond.
Marktinformatie: Wat speelt er in de kinderopvangsector?
Veel kinderopvangorganisaties zetten alleen nog maar zzp’ers in voor piek-, ziek- en unieke diensten. Piek- en ziekdiensten zijn spoeddiensten die voldoen aan de voorwaarden van de Webmodule Beoordeling Arbeidsrelaties van de Belastingdienst. Dit betekent dat de opdracht binnen 96 uur moet beginnen, maximaal 1 tot 4 dagen duurt en een zzp’er maximaal twee van dit soort opdrachten per kwartaal per opdrachtgever mag aannemen (maximaal 60 uur per kwartaal). Daarnaast gelden de gebruikelijke zelfstandigheidseisen zoals KvK-inschrijving, BTW-nummer en meerdere opdrachtgevers.
Veel grote kinderopvangorganisaties stoppen volledig met het inzetten van zzp’ers, ook niet voor piek- en ziekdiensten. Deze diensten gaan over naar uitzendbureaus. Tadaah is uniek omdat we zowel zzp- als uitzendoplossingen bieden, iets wat andere platformen niet meer doen. Je kunt je hier aanmelden voor het uitzenden.
Op de lange termijn verwachten wij dat er vanuit de overheid meer duidelijkheid komt over het inzetten van zzp’ers in de kinderopvang, vergelijkbaar met de zorgsector. De verwachting is dat ouders en oudercommissies druk zullen uitoefenen op beleidsmakers, omdat groepensluitingen door een tekort aan personeel maatschappelijk onacceptabel worden. Zodra er ontwikkelingen zijn, delen we deze direct via onze nieuwsberichten en socials.
Zie je minder aangeboden diensten in je app?
We krijgen veel vragen over het aantal beschikbare diensten en waarom sommige freelancers meer diensten zien dan anderen. Dit hangt af van vraag en aanbod, certificaten en persoonlijke toewijzingen door organisaties. Sinds 1 januari 2025 zijn er nieuwe regelgeving en certificeringseisen ingevoerd. Zo is voor de BSO een taalniveau van 2F vereist en voor KDV-diensten 3F Nederlands en een babyscholing. In de app onder ‘profiel’ kun je zien welke certificaten bij ons bekend zijn. Daarnaast kunnen organisaties diensten aan specifieke freelancers toewijzen; deze zijn dus niet voor iedereen zichtbaar.
Tip 💡 Val op met een ander uurtarief
We zien dat veel van de aangeboden diensten zogenaamde Interessediensten zijn, waarbij de organisatie een keuze kan maken uit gekwalificeerde freelancers (in tegenstelling tot automatische selectie waarbij de eerste die reageert de dienst krijgt). Val op door een tegenbod te doen die net onder het aangeboden uurtarief ligt! Dit doe je d.m.v. op het potloodje te klikken bij de dienst. Het verplichte minimale uurtarief voor iedereen is EUR 33 excl. btw, dus lager dan dat zal het uurtarief nooit worden.
Verificatie belangrijk af te maken om betaald te kunnen worden
We zien dat er een aantal freelancers zijn die hun bedrijfsverificatieproces nog niet hebben afgemaakt. Dit kun je duidelijk zien aan de gele banner in de app waarin staat dat deze nog afgemaakt dient te worden. Zolang deze niet afgemaakt wordt, kun je niet uitbetaald worden. Het is daarom belangrijk dat je deze z.sm. wordt voltooid. Meer over bedrijfsverificatie.
Certificaten zelf uploaden: releasedatum 18 januari
Vanaf zaterdag 18 januari kunnen freelancers zelf ontbrekende certificaten uploaden in het profiel. Ons adviesteam zal deze dan controleren en indien nodig/mogelijk een functie toebedelen aan het profiel. Houd dan je profiel in de gaten om te controleren of deze toegevoegd is. Houd ook rekening met wat verwerkingstijd.
Wat kun je de komende tijd verwachten?
Naast de continue verbeteringen die we al doorvoeren, werken we aan nieuwe updates in het platform. Binnenkort krijg je inzicht in persoonlijke diensten, een verbeterde weergave van certificaten en vereisten per dienst, en de mogelijkheid om maandfacturen te downloaden. Daarnaast verbeteren we de onboarding en validatie van certificaten zodat dit proces sneller verloopt.
Nieuwe functies die er spoedig aan komen:
- De mogelijkheid om je verlopen EHBO of BHV certificaat te vervangen: binnenkort wordt het mogelijk om je verlopen EHBO of BHV certificaat zelf te vervangen op je profiel.
- In je profiel zien dat wanneer aanvullende certificaattype en documenten zijn afgewezen, en deze direct vervangen met andere documenten of het gehele afgewezen documenttype met documenten verwijderen.
- Zie terug in de app wanneer je persoonlijk bent uitgenodigd voor een dienst: wanneer deze functie ontwikkeld is, zul je terugzien in de aangeboden diensten voor welke diensten je persoonlijk uitgenodigd bent.
Wij blijven ons inzetten om het platform te optimaliseren en houden jullie op de hoogte van verdere verbeteringen.
Onze excuses voor de beperkte bereikbaarheid
We beseffen dat onze communicatie de afgelopen periode niet altijd optimaal is geweest. Door de grote hoeveelheid telefoontjes en e-mails konden we niet iedereen direct beantwoorden. We hebben extra capaciteit ingehuurd om de telefonische bereikbaarheid te verbeteren en blijven werken aan een snellere en betere communicatie.
Mocht je nog vragen hebben, neem dan gerust contact op met ons Adviesteam. We waarderen jullie geduld en vertrouwen in Tadaah en kijken ernaar uit om samen verder te bouwen aan een soepel werkend platform.